Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELIKÁ NOVINKA

  Rakousko uzavřelo s automobilkami dohodu o úpravě naftových vozů

  23.08.2017 00:05 / auto google+ twitter facebook

  Rakouská vláda se dohodla s automobilkami na úpravě softwaru u 600.000 naftových vozů, která má snížit emise. Oznámil to dnes rakouský ministr dopravy Jörg Leichtfried. Podobnou dohodu již začátkem měsíce uzavřelo s výrobci automobilů sousední Německo.

  Auto lupa
  Rakousko uzavřelo s automobilkami dohodu o úpravě naftových vozů | Archiv

  Leichtfried představil dohodu po dnešním setkání, kterého se zúčastnili zástupci značek Mercedes-Benz, BMW, Kia, Ford, Renault, Porsche, Volkswagen, Audi, Seat, Škoda, Hyundai, Mitsubishi Motors a Opel. Upozornil, že součástí dohody je rovněž finanční prémie pro kupce automobilů šetrnějších k životnímu prostředí.

   

  Podle rakouského ministerstva dopravy se úpravy softwaru budou týkat značek VW, Mercedes, Renault a možná i BMW. Ostatní značky by se měly podílet pouze na programu pobídek k nákupu ekologičtějších vozů.  

  Rakousko uzavřelo s automobilkami dohodu o úpravě naftových vozů kvůli emisím!
   

   

  Německá vláda se začátkem srpna dohodla s automobilkami na úpravě softwaru u více než pěti milionů naftových vozů. Dohoda má podle agentury Reuters pomoci napravit pověst odvětví, kterou poškodila zejména aféra koncernu Volkswagen kolem manipulací s testy emisí naftových vozů.

   

  Volkswagen předloni v září v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že software umožňující manipulace s testy emisí oxidů dusíku instaloval po celém světě do zhruba 11 milionů naftových automobilů. Skandál se týká rovněž 1,2 milionu vozů české divize Škoda Auto.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...