Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  VELIKÁ NOVINKA

  Rakousko uzavřelo s automobilkami dohodu o úpravě naftových vozů

  23.08.2017 00:05 / auto google+ twitter facebook

  Rakouská vláda se dohodla s automobilkami na úpravě softwaru u 600.000 naftových vozů, která má snížit emise. Oznámil to dnes rakouský ministr dopravy Jörg Leichtfried. Podobnou dohodu již začátkem měsíce uzavřelo s výrobci automobilů sousední Německo.

  Auto lupa
  Rakousko uzavřelo s automobilkami dohodu o úpravě naftových vozů | Archiv

  Leichtfried představil dohodu po dnešním setkání, kterého se zúčastnili zástupci značek Mercedes-Benz, BMW, Kia, Ford, Renault, Porsche, Volkswagen, Audi, Seat, Škoda, Hyundai, Mitsubishi Motors a Opel. Upozornil, že součástí dohody je rovněž finanční prémie pro kupce automobilů šetrnějších k životnímu prostředí.

   

  Podle rakouského ministerstva dopravy se úpravy softwaru budou týkat značek VW, Mercedes, Renault a možná i BMW. Ostatní značky by se měly podílet pouze na programu pobídek k nákupu ekologičtějších vozů.  

  Rakousko uzavřelo s automobilkami dohodu o úpravě naftových vozů kvůli emisím!
   

   

  Německá vláda se začátkem srpna dohodla s automobilkami na úpravě softwaru u více než pěti milionů naftových vozů. Dohoda má podle agentury Reuters pomoci napravit pověst odvětví, kterou poškodila zejména aféra koncernu Volkswagen kolem manipulací s testy emisí naftových vozů.

   

  Volkswagen předloni v září v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že software umožňující manipulace s testy emisí oxidů dusíku instaloval po celém světě do zhruba 11 milionů naftových automobilů. Skandál se týká rovněž 1,2 milionu vozů české divize Škoda Auto.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...