Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  TECHNICKÝ PROBLÉM

  Volkswagen svolává do továren přes 3 400 aut, včetně Škody Octavia, Yeti a Rapid!

  12.08.2017 00:00 / auto google+ twitter facebook

  Německá automobilka Volkswagen v Rusku svolá 3 463 automobilů, včetně vozů Škoda Octavia, Yeti a Rapid. Důvodem jsou možné technické problémy. Podle mluvčího společnosti Škoda Auto Pavla Jíny jde o dvě už starší separátní svolávací akce.

  Yeti lupa
  VW svolává v Rusku přes 3 400 aut, včetně Škody Yeti! | Škoda Auto

  Octavie koncern svolává kvůli hrozbě, že se v důsledku termomechanického přetížení může poškodit ukostření, což vede k výpadku systému ABS/ESP. U všech dotčených vozidel je nutno aktualizovat software.

   

  Podle ruských úřadů se svolávací akce týká jen v Rusku zhruba 1 900 octavií vyrobených v letech 2004 až 2013. To odpovídá době, po kterou se vyráběla druhá generace tohoto modelu. Automobilka uvedla, že konkrétně se svolávací akce týká octavií, které byly vyrobeny od 1. června 2008 do 1. června 2009. V Česku pak firma kvůli úpravě softwaru svolává zhruba 12 000 aut, v Německu 36 000 škodovek.  

  Automobilka VW svolává v Ruku přes 3 400 vozidel, včetně Octavií, Yeti a Rapidů.
   

   

  „U vozů Škoda Yeti a Rapid se svolávací akce týká vozidel vyrobených mezi červnem a říjnem 2016. Předepínače předních bezpečnostních pásů byly vyrobeny částečně mimo toleranci. Kvůli chybnému spoji se mohou díly pyrotechnického systému při aktivaci v případě nehody uvolnit a proniknout potenciálně do prostoru pro cestující," uvedl Pavel Jína s tím, že u všech dotčených vozidel je potřeba provést výměnu bezpečnostního pásu s předepínačem pásu.

   

  Celosvětově je dotčeno téměř 12 000 vozů, z toho v České republice přibližně 1 300. V letošním roce to nejsou první potíže, které Škoda v Rusku má. V březnu tam Volkswagen svolal přes 43 000 škodovek kvůli možné poruše hydraulických akumulátorů. Opatření se týkalo vozů vyrobených v letech 2012 až 2016 opatřených sedmistupňovou převodovkou DSG, konkrétně modelů Octavia, Superb, Fabia, Yeti a Rapid, kterých bylo v uvedeném období v Rusku prodáno 43 151.

   

  Při servisní akci bylo obnoveno programové vybavení bloku řízení převodovky. Existovalo podezření, že řídící program nepracuje správně, což by mohlo vést k překročení přípustného tlaku v hydrosystému.

  nely | bleskove.cz

  Témata: Rusko VW, Škoda, Yeti, Rapid, Rusko
  Komentáře ke článku
  loading...