Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÝ PŘEVRAT

  Francie “zařízne” benzinové i naftové motory!

  07.07.2017 00:05 / auto google+ twitter facebook

  Francie hodlá zcela “zaříznout” automobily s benzinovými i naftovými motory. Do roku 2040 by se měla tato vozidla přestat prodávat. Smělé plány představil francouzský ministr životního prostředí Nicolas Hulot. Zatím ale není příliš jasné, jakým způsobem chce francouzská vláda stanoveného cíle dosáhnout.

  Peugeot lupa
  Francie chce do roku 2040 zakázat prodej aut s benzinovými i naftovými motory! | Peugeot

  V první polovině letošního roku se benzinová a naftová vozidla podílela na novém vozovém parku ve Francii zhruba 95 procenty. Tržní podíl elektromobilů činil pouze 1,2 procenta a podíl hybridních vozů 3,5 procenta.

   

  Ministr Hulot připustil, že odchod od benzinových a naftových automobilů představuje "obtížný cíl". Francouzské automobilky však podle něj mají projekty, které mohou jeho dosažení zajistit.

   

  Francouzská společnost PSA Group, která vyrábí automobily značky Peugeot a Citroën, uvedla, že vládní cíl jde ruku v ruce s jejím záměrem nabízet do roku 2023 elektrické či hybridní verze u 80 procent jejích vozů.  

  Francie hodlá do roku 2040 zakázat prodej benzinových i naftových motorů!
   

   

  „PSA bude v případě budoucího zákazu prodeje benzinových a naftových automobilů ve Francii pokračovat v jejich výrobě pro zahraniční trhy,” uvedla mluvčí společnosti.

   

  Evropské sdružení výrobců automobilů upozorňuje, že elektrické a hybridní motory nejsou jedinou variantou pro budoucnost automobilového průmyslu a že automobilky stále investují do modernizace benzinových a naftových technologií.

   

  „Zlepšování spalovacího motoru a čisté naftové technologie budou i nadále hrát významnou roli ve snižování emisí oxidu uhličitého," uvedlo sdružení v prohlášení pro agenturu AP.

   

  Francouzský ministr Hulot rovněž potvrdil, že Francie hodlá do roku 2022 ukončit výrobu elektřiny z uhlí a do roku 2025 snížit podíl jaderné energetiky na celkové produkci elektřiny na 50 procent z nynějších 75 procent. Navrhl také zákaz nových ropných a plynových vrtů na francouzském území. „Francie se chce stát jedničkou v zelené ekonomice,” dodal.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...