Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Máte zájem?

  Tohle hrůzu nahánějící auto je převlečený Dodge Viper s výknem 756 koní

  23.01.2016 05:00 / auto google+ twitter facebook

  Ne každý se spokojí se sériovou produkcí, někdy i Ferrari nebo Lamborghini může být prostě málo zajímavé. Přesně pro takto náročné zákazníky teď přichází jedna opravdová specialita. Jmenuje se VLF Force 1 V10 a její parametry, stejně jako design, vás pošlou do kolen.

  Dodge lupa
  Pod kapotou najdeme obří vidlicový desetiválec, který nabízí objem 8,4 litru | VLF

  Henrik Fisker je velice známá firma na poli designu, Bob Lutz je také známé jméno, které se proslavilo třeba působením v čele automobilky GM. Tito dva pánové se nedávno dali dohromady a stvořili něco, co vám vytře zrak. Jejich speciál s označením VLF Force 1 V10 dostal nepřehlédnutelný design, luxusní interiér a neuvěřitelné parametry.

   

  Technicky jde totiž o Dodge Viper s novou karoserií. To znamená, že pod dlouhou kapotou najdeme obří vidlicový desetiválec, který nabízí objem 8,4 litru. Standardní výkon by ale asi nestačil, takže došlo na další ladění. Výsledek dosahuje na 756 koní a točivý moment nabízí šílených 865 Nm. Vše samozřejmě směřuje na zadní pneumatiky, které budete měnit při neuváženém zacházení dvakrát týdně, možná častěji.

   

  Gurmáni si do tohoto auta mohou dát manuál, kdo se nechce obtěžovat řazením, ten může sáhnout po šestistupňovém automatu

  Gurmáni si do tohoto auta mohou dát manuál, kdo se nechce obtěžovat řazením, ten může sáhnout po šestistupňovém automatu. Na stovku vystřelí Force 1 za tři sekundy a akcelerace se zastaví až na rychlosti 350 km/h. Policejní Superby a Passaty vás v tomhle autě opravdu zajímat nebudou.

   

  A nemyslete si, že jde o nějaký sranda projekt dvou šílenců, který brzo upadne v zapomnění. VLF Force 1 V10 se bude vyrábět už od letošního dubna, první zákazníci dostanou svůj speciál ještě letos. Celkem vznikne zhruba padesát exemplářů a každý z nich vyjde minimálně na sedm milionů korun. Máte zájem?

  redakce | bleskove.cz

  Témata: auto, automobilka
  Komentáře ke článku
  loading...