Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  BMW má problém

  BMW i8 má z výroby závadu. Automobilka to musí opravit v rámci svolávací akce

  22.01.2016 06:00 / auto google+ twitter facebook

  BMW i8 je výkladní skříň technického umění automobilky BMW. Jsou zde materiály typu karbonem vyztuženého plastu, auto má prvotřídní aerodynamiku, moderní hybridní pohon, skvělé zrychlení a nízkou spotřebu. Jenže znáte to. I mistr tesař se někdy utne...

  BMW lupa
  Tohle není první problém, který se tohoto velice moderního auta týkal. | BMW

  A přesně to se také stalo. Mnichovská automobilka zjistila, že některé exempláře BMW i8 mohou mít z výroby vadu. O co jde? O jednotku stabilizace. Existuje totiž riziko, že ta nebude fungovat správně, což by mohlo vést k problémům při brzdění, kdy by vůz mohl přejít do smyku.

   

  Přesto všechno se i8 těší velkému zájmu ze strany zákazníků a jeho tříválcová patnáctistovka si také odnesla titul International Engine of the Year 2015.

  Naštěstí se tento problém týká pouze šestnácti kusů, které BMW vyrobilo někdy mezi 29. květnem a 5. červnem minulého roku. Snad nebudete patřit mezi těch několik málo šťastlivců. Všech šestnáct kusů musí nutně do servisu, kde proběhne důkladná kontrola a případně i výměna jednotky stabilizace.

   

  Jen tak na okraj, tohle není první problém, který se tohoto velice moderního auta týkal. V minulosti už totiž BMW muselo udělat na model i8 svolávací akci, v rámci které se řešilo riziko možného úniku paliva, které vám při nevhodné souhře okolností mohlo vaše miláčka zapálit. Přesto všechno se i8 těší velkému zájmu ze strany zákazníků a jeho tříválcová patnáctistovka si také odnesla titul International Engine of the Year 2015.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...