Čtvrtek 21. června 2018
svátek má Alois, zítra Pavla

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  MALÉ ALE RYCHLÉ

  Policie zkouší super sporťák: Z nuly na sto za 4 sekundy!

  14.05.2017 00:00 / auto google+ twitter facebook

  Jihomoravští policisté začali testovat nové hybridní vozidlo BMW i8. Získali ho zapůjčené od německé automobilky na půl roku, nebo do doby, než s ním najedou 20 tisíc kilometrů. Využijí ho především policisté z dálničního oddělení.

  BMW Policie lupa
  BMW i8 zvládne zrychlení z nuly na sto za 4 sekundy! | Policie ČR

  Supersporťák, jehož dveře se vyklápějí vzhůru, nemá sice radar, ale zato dokáže zrychlit z nuly na 100 km/h za 4,4 sekundy!

   

  „To auto je neobvyklé, budí respekt. Už z první cesty z předání auta v Praze do Brna vyplynulo, že řidiči, když to auto vidí, tak jednoduše řečeno předpisy dodržují,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

   

  Policisté si chtějí především vyzkoušet, zda by hybridní technologie mohla vyhovovat jejich potřebám. „S tím autem se bude jezdit normálně jako s každým jiným. Bude ve výkonu služby. Samozřejmě, že pro některé úkoly toto auto vhodné nebude, pro jiné bude naopak vhodnější. Dopředu víme, že s tímto vozem nebudeme jezdit po silnicích třetí třídy,“ podotkl.  

  Jihomoravští policisté dostali k testování hybridní BMW, které mají zapůjčené na půl roku.
   

   

  Auto si vyzkoušil i šéf dopravní policie Leoš Tržil. Jediný problém mu dělalo vystupování z něj, protože nemá úplně ideální postavu. „Není to auto pro pupkáčky," dělali si legraci nekteří jeho podřízení.

   

  Vůz BMW sice bude sloužit na jižní Moravě, může se ale objevit i v sousedních regionech, tedy ve Zlínském či Olomouckém kraji nebo na Vysočině.

   

  BMW i8 je sportovním vozem, který kombinuje přeplňovaný zážehový tříválec 1,5 litru pohánějící kola zadní nápravy a elektromotor vpředu. Pohotovostní hmotnost je 1 485 kilogramů. Z klidu na 100 km/h umí vůz zrychlit během 4,4 sekundy. V kombinovaném evropském cyklu měření spotřeby vykazuje 2,1 l/100 km, což odpovídá produkci 49 gramů CO2 na ujetý kilometr.

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: auto, BMW, Policie, testování
  Komentáře ke článku
  loading...