Pátek 23. března 2018
svátek má Ivona, zítra Gabriel
  POŘÁDNÝ TANK

  Tohle je nejrychlejší SUV na světě!

  16.04.2017 08:40 / auto google+ twitter facebook

  Nejrychlejším SUV na světě se 117 koňmi je Jeep Grand Cherokee Trackhawk. Automobilka ještě před výstavní premiérou na autosalonu v New Yorku ukázala nejsilnější variantu modelu Grand Cherokee.

  Jeep Grand Cherokee Trackhawk lupa
  Jeep Grand Cherokee Trackhawk je nejrychlejším SUV na světě! | JEEP

  Tohle SUV je neuvěřitelně výkonné a zrychlením na stovku již zasahuje do světa některých superaut. Jeep totiž do svého Grand Cherokee vměstnal 6,2litrový kompresorem přeplňovaný osmiválec, který normálně najdete uvnitř modelů Challenger a Charger SRT Hellcat. Zajištěn je tak výkon 717 koní a točivý moment 881 Nm, čímž je v kombinaci s pohonem všech kol možná akcelerace z nuly na 100 km/h za pouhé 3,5 sekundy.  

  Jeep Grand Cherokee Trackhawk se stane nejrychlejším SUV vozidlem na světě!
   

   

  Ve třídě SUV tak nemá Trackhawk konkurenci. Maximální rychlost činí 290 km/h. K těmto schopnostem byla upravena i osmistupňová převodovka rovněž z rodiny Hellcatů, která i v tomto macatém SUV nabízí okruhový mód. Auto o hmotnosti 2433 kg má přední šestipístkové a zadní čtyřpístkové brzdy Brembo.

   

  Oficiální ceny nebyly zatím zveřejněny, ovšem lze počítat s částkou okolo 2,2 milionu korun. Koupit si Jeep Grand Cherokee Trackhawk bude možné na konci tohoto roku. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...