Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  POŘÁDNÝ TANK

  Tohle je nejrychlejší SUV na světě!

  16.04.2017 08:40 / auto google+ twitter facebook

  Nejrychlejším SUV na světě se 117 koňmi je Jeep Grand Cherokee Trackhawk. Automobilka ještě před výstavní premiérou na autosalonu v New Yorku ukázala nejsilnější variantu modelu Grand Cherokee.

  Jeep Grand Cherokee Trackhawk lupa
  Jeep Grand Cherokee Trackhawk je nejrychlejším SUV na světě! | JEEP

  Tohle SUV je neuvěřitelně výkonné a zrychlením na stovku již zasahuje do světa některých superaut. Jeep totiž do svého Grand Cherokee vměstnal 6,2litrový kompresorem přeplňovaný osmiválec, který normálně najdete uvnitř modelů Challenger a Charger SRT Hellcat. Zajištěn je tak výkon 717 koní a točivý moment 881 Nm, čímž je v kombinaci s pohonem všech kol možná akcelerace z nuly na 100 km/h za pouhé 3,5 sekundy.  

  Jeep Grand Cherokee Trackhawk se stane nejrychlejším SUV vozidlem na světě!
   

   

  Ve třídě SUV tak nemá Trackhawk konkurenci. Maximální rychlost činí 290 km/h. K těmto schopnostem byla upravena i osmistupňová převodovka rovněž z rodiny Hellcatů, která i v tomto macatém SUV nabízí okruhový mód. Auto o hmotnosti 2433 kg má přední šestipístkové a zadní čtyřpístkové brzdy Brembo.

   

  Oficiální ceny nebyly zatím zveřejněny, ovšem lze počítat s částkou okolo 2,2 milionu korun. Koupit si Jeep Grand Cherokee Trackhawk bude možné na konci tohoto roku. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...