Čtvrtek 21. června 2018
svátek má Alois, zítra Pavla

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÉ VAROVÁNÍ

  POZOR! Máte zánovní mercedes? Může vám sám shořet!

  07.03.2017 00:01 / auto google+ twitter facebook

  Hodně naštvaní jsou tisíce majitelů zánovních mercedesů. Pokud i vy patříte k těm, kteří si v uplynulých dvou letech koupili nový vůz či od někoho zánovní, mějte se na pozoru. Vůz vám může samovolně shořet. Německá automobilka Daimler AG proto svolá ke kontrole po celém světě milion aut. Horší na tom ale je to, že náhradní díly bude mít koncern až v létě!

  Mercedes lupa
  I ten nejluxusnější mercedes vám může samovolně shořet! | Mercedes-Benz

  Důvodem je riziko vznícení. Automobilka má již zprávy o 51 požárech. Důvodem problému je podle Daimleru zřejmě vadná pojistka. V souvislosti se závadou společnost zatím nemá žádné zprávy o zraněních či úmrtích. Z 51 požárů jich 30 bylo hlášeno ve Spojených státech.

   

  „Kontrola se týká novějších modelů, včetně vozů z modelového roku 2017. U neprodaných vozů bude oprava uskutečněna před jejich prodejem,” uvedla automobilka.  

  Některé zánovní mercedesy se podle varování automobilky mohou samy vznítit!
   

   

  Kontrola se týká osobních i sportovně užitkových aut z třídy C, E, CLA, GLA a GLC z let 2015 až 2017. „Závada je ve startéru, který se může přehřát a způsobit požár,” tvrdí sdělení Mercedesu-Benz.

   

  Tyto případy se pochopitelně mohou týkat i majitelů luxusních aut v České republice. Každý, kdo má sebemenší podezření, by měl okamžitě kontaktovat autorizovaný servis.

   

  „Koupil jsem si za milion a půl nový mercedes a pokud mě vyzvou na opravu, budu čekat jako do léta, než to opraví a do té doby ho nechám v garáži,” ptá se naštvaně pan Zdeněk z Prahy, který zvažuje, že možná vyzve automobilku, že bude chtít vozidlo, které má pár týdnů, vrátit či poskytnout zásadní slevu.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...