Čtvrtek 26. dubna 2018
svátek má Oto, zítra Jaroslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  OBCHOD DESETILETÍ

  Peugeot s Citroënem pohltí Opel!

  06.03.2017 11:25 / auto google+ twitter facebook

  Francouzská automobilka PSA Group koupí za 2,2 miliardy eur, tedy skoro 60 miliard korun, ztrátovou evropskou divizi americké automobilové skupiny General Motors. Transakcí, kterou obě společnosti oznámily v Paříži, vznikne evropská automobilová dvojka za německou skupinou Volkswagen. Peugeot s Citroënem tak ale pohltí značku Opel.

  Automobilka PSA lupa
  Opel nově spadne pod automobilku PSA, která značku koupila! | CarMagazine

  Spojená společnost chce vyrábět přes pět milionů aut ročně, loňský úhrn činil asi 4,3 milionu. Spojením vznikne skupina se zhruba 16procentním podílem na evropském automobilovém trhu. Podnik vystřídá na pozici druhé největší evropské automobilky francouzského výrobce Renault a dostane se za Volkswagen, který má na evropském trhu podíl 24 procent.  

  Francouzská automobilka PSA Group koupí ztrátovou evropskou divizi General Motors.
   

   

  Plány transakce, které obě firmy oznámily v polovině února, vyvolaly v Německu a Británii obavy ze zavírání továren a rušení pracovních míst. Šéf PSA Carlos Tavares ale slíbil, že dosavadní závazky GM vůči výrobě a zaměstnanosti splní a zároveň dostane nově získané aktivity do zisku.

   

  „Jsme přesvědčeni, že obrat v hospodaření divize Opel-Vauxhall se s naší podporou výrazně zrychlí," uvedl Tavares ve sdělení.

   

  Hlavní součástí evropské divize GM je německá automobilka Opel, v Británii vyrábí vozy jeho sesterská značka Vauxhall. GM v Evropě zaměstnává ve 12 výrobních závodech asi 38 000 lidí, z toho asi polovinu v Německu. V Británii má GM zhruba 4 500 zaměstnanců.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...