Čtvrtek 26. dubna 2018
svátek má Oto, zítra Jaroslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZAJÍMAVÉ SUV

  Kodiaq má konkurenta! Přichází s ním Volkswagen!

  04.03.2017 12:35 / auto google+ twitter facebook

  Sotva se na trhu objevilo nové SUV od Škodovky - Kodiaq, už se hovoří o konkurenci. Tou má být nový Volkswagen Tiguan Allspace. Je to prodloužená a sedmimístná verze.

  VW SUW Tiguan lupa
  Volkswagen Tiguan Allspace je přímým konkurentem Škody Kodiaq. | VW

  Nyní konečně světlo světa spatřily první snímky evropské verze a informace k téhle novince, jejíž premiéra bude už příští týden na autosalonu v Ženevě.

   

  Proti pětimístnému modelu Allspace narostl o 110 milimetrů na rozvoru a o 215 mm do délky. Oproti tuaregu je o 94 milimetrů kratší. Díky nárůstu rozměrů se tak do kufru vejdou dvě sklopné nouzové sedačky nebo 780 litrů nákladu ve standardním pětimístném obsazení nebo až 1 920 l jen ve dvou místech. V Číně a v USA se bude auto dodávat i se šestiválcem, ale tady u nás to samozřejmě neprošlo.  

  Volkswagen přichází s novou verzí Tiguan Allspace, který má být konkurentem Škody Kodiaq!
   

   

  „Základem je dvoulitrový turbodiesel. Tyhle dvě motorizace mají v základu pouze pohon předních kol. Všechny ostatní motory (TSI 132 kW/180 koní, TDI 140 kW/190 koní a bi-TDI 176 kW/240 koní) dostanou pohon všech kol, stejně jako nabídku DSG,” uvedli odborníci z automobilky.

   

  Nový Volkswagen Tiguan Allspace nabídne především více prostoru. Ve druhé řadě bude pro nohy víc o 54 mm v podélném směru. Cenu pro ČR ještě neznáme. Lze ale předpokládat, že bude atakovat hranici milionu korun.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...