Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SKVĚLÝ JOB

  Výroba osobních aut v ČR a v SR trhala rekordy
!

  17.01.2017 13:20 / auto google+ twitter facebook

  Výroba osobních aut v České republice a na Slovensku v loňském roce vykázala nové rekordy a celkově se vyšplhala na 2,38 milionu osobních vozů. Zatímco v Česku produkce vzrostla o více než osm procent na 1,344 milionu aut, na Slovensku se výroba zvýšila jen nepatrně na 1,04 milionu aut.

  Škoda Superb lupa
  Výroba a prodej osobních aut trhal v ČR i v SR rekordy! | Škoda Auto

  Rekordní výrobu táhla poptávka na evropských trzích, loni se prodej v Evropské unii zvýšil o 6,8 procenta na 14,641 milionu.

   

  V České republice rostli všichni tři výrobci. Nejvíce, o 12,5 procenta, zvýšila produkci Škoda Auto na 765 171 aut, nošovická automobilka Hyundai rostla o pět procent na 358 400 vyrobených vozů a kolínská TPCA zvýšila produkci o necelé jedno procento na 220 611 aut.  

  Výroba osobních aut v ČR a v SR trhala vloni rekordy, vyšplhala se na 2,38 milionu vozů!
   

   

  Export českých výrobců aut se loni zvýšil o 8,6 procenta na 1,6 milionu vozidel. Domácí prodej stoupl o čtyři procenta na 104 163 vozů.

   

  "Nikdo nepočítá s tím, že tempa růstu mohou být i nadále tak vysoká, ne-li dvouciferná. Těch osm procent bude těžké překonat," uvedl prezident Sdružení automobilového průmyslu Bohdan Wojnar.

   

  Zvýšení by se podle něj letos mohlo pohybovat kolem pěti procent. Vedle kapacitních omezení bude záležet i na vývoji na jednotlivých trzích. Růst v letošním roce očekává i slovenský Svaz automobilového průmyslu. 

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: ČR, SR výroba, automobily, SR
  Komentáře ke článku
  loading...