Středa 20. června 2018
svátek má Květa, zítra Alois

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NÁHLÝ PROPAD

  Automobilky Hyunday a Kia po létech ztrácí!

  02.01.2017 10:45 / auto google+ twitter facebook

  Odbyt největší jihokorejské automobilky Hyundai Motor a její sesterské společnosti Kia Motors se loni snížil o dvě procenta na 7,88 milionu vozů. Vykázaly tak první pokles celoročního prodeje od roku 1998.

  Hyundayi Kia lupa
  Hyundayi a Kia kles loni odbyt a budou se to letos snažit dohnat! | Archiv

  Letos však automobilky navzdory rostoucí konkurenci počítají s nárůstem na 8,25 milionu vozů. Firmám se loni nepodařilo splnit prodejní cíl, podle kterého měl odbyt dosáhnout 8,13 milionu vozů.  

  Automobilkám Hyunady a Kia se loni snížil odbyt na prodej aut o dvě procenta!
   

   

  Firma Hyundai, která vyrábí automobily rovněž v České republice, loni zákazníkům dodala 4,86 milionu vozů namísto plánovaných 5,01 milionu. Kia prodala 3,02 milionu aut, zatímco plán činil 3,12 milionu. Letos se nejspíš budou snažit ztrátu dohnat, ovšem je otázkou, aby to nebylo na úkor kvality! 

   

  Hyundai a Kia tvoří pátého největšího výrobce aut na světě. Hyundai počítá v letošním roce s nárůstem prodeje na 5,08 milionu vozů a Kia plánuje prodej zvýšit na 3,17 milionu vozů. K růstu odbytu by mohla přispět stabilizace poptávky na některých rozvíjejících se trzích, například v Rusku, napsala agentura Reuters.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...