Pátek 25. května 2018
svátek má Viola, zítra Filip

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NOVÝ MODEL

  Když Lada, tak Vesta. Koupit si ji můžete na Slovensku

  27.12.2016 00:01 / auto google+ twitter facebook

  Legendární značka auta Lada hlásí návrat. Koupit si můžete nový model Vesta. Ovšem jen na sousedním Slovensku. V Rusku se sice automobil prodává už zhruba rok, ale před zahájením prodeje v Evropě muselo projít jistými úpravami, aby splňovalo požadavky.

  Lada Vesta lupa
  Ladu Vestu si můžete zatím koupit jen na sousedním Slovensku! | AvtoVAZ

  Lada se například pochlubila, že po úpravě motoru a výfukového systému její nové modely plní emisní normu Euro 6. V Rusku prodávaná auta přitom plní jen normu Euro 5. Další povinné prvky zahrnují třeba ABS, ESP a hlídání tlaku v pneumatikách.

   

  Tyto změny se samozřejmě podepsaly na ceně. Zatímco v domovině se základní cena vejde po přepočtu pod 200 tisíc korun, na Slovensku Vesta vyjde na 9 990 eur, tedy 270 tisíc korun.

   

  Nabídka je přitom jednoduchá: k dispozici je jediný motor, konkrétně atmosféricky plněná šestnáctistovka o výkonu 106 koní (78 kW), s nímž sedan akceleruje z klidu na stovku za 11,8 sekundy a umí jet až 178 km/h. Výrobce udává normovanou spotřebu 6 l/100 km v kombinovaném cyklu.  

  Ruská Lada představila i nový model Vesta. Na prodej je zatím jen na sousedním Slovensku!
   

   

  Kromě pětistupňového manuálu Lada nabízí za příplatek 290 eur (asi 7 800 Kč) také pětistupňovou robotizovanou převodovku. Základní výbava zahrnuje dva čelní airbagy, elektricky ovládaná přední okna, centrální zamykání, manuální klimatizaci a rádio. Za příplatek je jen metalický lak - stojí 290 eur, tedy 7 800 korun.

   

  K dispozici je i větší výbava obsahující navíc například parkovací senzory, elektrické ovládání všech oken či světelný a dešťový senzor. Cena činí 11 990 eur, tedy zhruba 324 000 korun.

   

  V prodeji v ČR by mohla být někdy po začátku příštího roku. Takže se dočkáme i my! 

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: auto, Lada, Rusko, Vesta, Rusko, Prodej
  Komentáře ke článku
  loading...