Úterý 20. března 2018
svátek má Světlana, zítra Radek
  NOVÝ MODEL

  Když Lada, tak Vesta. Koupit si ji můžete na Slovensku

  27.12.2016 00:01 / auto google+ twitter facebook

  Legendární značka auta Lada hlásí návrat. Koupit si můžete nový model Vesta. Ovšem jen na sousedním Slovensku. V Rusku se sice automobil prodává už zhruba rok, ale před zahájením prodeje v Evropě muselo projít jistými úpravami, aby splňovalo požadavky.

  Lada Vesta lupa
  Ladu Vestu si můžete zatím koupit jen na sousedním Slovensku! | AvtoVAZ

  Lada se například pochlubila, že po úpravě motoru a výfukového systému její nové modely plní emisní normu Euro 6. V Rusku prodávaná auta přitom plní jen normu Euro 5. Další povinné prvky zahrnují třeba ABS, ESP a hlídání tlaku v pneumatikách.

   

  Tyto změny se samozřejmě podepsaly na ceně. Zatímco v domovině se základní cena vejde po přepočtu pod 200 tisíc korun, na Slovensku Vesta vyjde na 9 990 eur, tedy 270 tisíc korun.

   

  Nabídka je přitom jednoduchá: k dispozici je jediný motor, konkrétně atmosféricky plněná šestnáctistovka o výkonu 106 koní (78 kW), s nímž sedan akceleruje z klidu na stovku za 11,8 sekundy a umí jet až 178 km/h. Výrobce udává normovanou spotřebu 6 l/100 km v kombinovaném cyklu.  

  Ruská Lada představila i nový model Vesta. Na prodej je zatím jen na sousedním Slovensku!
   

   

  Kromě pětistupňového manuálu Lada nabízí za příplatek 290 eur (asi 7 800 Kč) také pětistupňovou robotizovanou převodovku. Základní výbava zahrnuje dva čelní airbagy, elektricky ovládaná přední okna, centrální zamykání, manuální klimatizaci a rádio. Za příplatek je jen metalický lak - stojí 290 eur, tedy 7 800 korun.

   

  K dispozici je i větší výbava obsahující navíc například parkovací senzory, elektrické ovládání všech oken či světelný a dešťový senzor. Cena činí 11 990 eur, tedy zhruba 324 000 korun.

   

  V prodeji v ČR by mohla být někdy po začátku příštího roku. Takže se dočkáme i my! 

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: auto, Lada, Rusko, Vesta, Rusko, Prodej
  Komentáře ke článku
  loading...