Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  HROZÍ PRŮŠVIH

  Výrobci Porche hrozí šílená pokuta!

  09.12.2016 08:20 / auto google+ twitter facebook

  Německé úřady vyšetřují, zda výrobce sportovních aut Porsche, který patří do skupiny Volkswagen, nepoužíval software, který umožňuje manipulovat s výsledky měření emisí výfukových plynů. Oznámil to Spolkový úřad pro motorová vozidla (KBA).

  Porche lupa
  Porche prověřují německé úřady kvůli emisím! | Porche.com

  Zpráva je tak nejnovější ranou pro snahy koncernu zotavit se ze skandálu s emisemi, který byl odhalen loni na podzim. Pokud by tomu tak bylo, hrozí Porche, respektive výrobci, šílená pokuta!

   

  KBA zkoumá software, který měří úhel volantu automobilu. Podle podezření mohl tento software zjistit, zda je auto právě laboratorně testováno, a pokud ano, přepnout vůz do režimu, kdy vypouští méně znečišťujících emisí než za běžných jízdních podmínek.  

  Výrobce Porche prověřují německé úřady kvůli možné manipulaci s výsledky měření emisí.
   

   

  Porsche obvinění odmítá. Mluvčí automobilky uvedl, že pohyby volantu nebyly použity k detekci toho, zda vůz zrovna prochází emisními testy. "To nebylo děláno u žádného z modelů Porsche," prohlásil mluvčí. Dodal, že automobilka s KBA plně spolupracuje, napsala agentura Reuters.

   

  KBA již provádí podobné vyšetřování u další značky Volkswagenu, a to výrobce luxusních vozů Audi. Divize Audi dodává motory pro Porsche.

   

  Volkswagen loni v září přiznal, že instaloval do svých vozů s naftovým motorem software, který umožňoval při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty oxidů dusíku. Automobilka se již dohodla s americkými úřady na mnohamiliardovém urovnání a další miliardy utratí za opravy aut a urychlení vývoje elektrických vozů.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...