Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  DALŠÍ NOVINKA

  Peugeot chystá ostrý hatchback!

  28.11.2016 00:03 / auto google+ twitter facebook

  Nový a ještě ostřejší hatchback 308 chystá francouzská automobilka Peugeot. Zajímavá má být nejen výkonem, ale i použitou technikou. Inspirací by měl být koncept 308 R HYbrid.

  Peugeot lupa
  Peugeot chystá novinku - hatchback! | Peugeot

  Tento vůz pohání hybridní pohonné ústrojí sestávající z trojice hlavních komponentů a podle Peugeotu každý z nich pohání vozidlo nezávisle na ostatních.  Pod přední kapotou našel místo přeplňovaný čtyřválec 1.6 THP s výkonem 270 koní a elektromotor o výkonu 115 koní, který je spojen s šestistupňovou převodovkou.

   

  U zadní nápravy se pak objevuje další elektromotor - opět se 115 koňskými silami. Peugeot 308 R HYbrid se tak může pochlubit celkovým výkonem 500 koní a točivým momentem až 730 Nm, což i díky pohonu všech kol zaručuje zrychlení z klidu na stovku za méně než 4 sekundy.  

  Peugeot chystá nový hatchback 308. Inspirací je Hybrid. Cena ještě není stanovena!
   

   

  Nová verze s velkou pravděpodobností nenabídne takovou porci výkonu, hybridní pohonné ústrojí by si však ponechat mohla. A rozhodně by měla být hodně rychlá.

   

  Konkurovat totiž chce například Fordu Focus RS, který z klidu na stovku akceleruje za 4,7 sekundy a jehož přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,3 litru poskytuje 350 koňských sil.

   

  Aktuální nejrychlejší Peugeot 308 - tedy GTi - pohání turbodmychadlem dopovaná šestnáctistovka o výkonu 270 koní. Sprint na stovku vůz zvládne za šest vteřin.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...