Pondělí 28. května 2018
svátek má Vilém, zítra Maxmilián a Maxim

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DALŠÍ NOVINKA

  Peugeot chystá ostrý hatchback!

  28.11.2016 00:03 / auto google+ twitter facebook

  Nový a ještě ostřejší hatchback 308 chystá francouzská automobilka Peugeot. Zajímavá má být nejen výkonem, ale i použitou technikou. Inspirací by měl být koncept 308 R HYbrid.

  Peugeot lupa
  Peugeot chystá novinku - hatchback! | Peugeot

  Tento vůz pohání hybridní pohonné ústrojí sestávající z trojice hlavních komponentů a podle Peugeotu každý z nich pohání vozidlo nezávisle na ostatních.  Pod přední kapotou našel místo přeplňovaný čtyřválec 1.6 THP s výkonem 270 koní a elektromotor o výkonu 115 koní, který je spojen s šestistupňovou převodovkou.

   

  U zadní nápravy se pak objevuje další elektromotor - opět se 115 koňskými silami. Peugeot 308 R HYbrid se tak může pochlubit celkovým výkonem 500 koní a točivým momentem až 730 Nm, což i díky pohonu všech kol zaručuje zrychlení z klidu na stovku za méně než 4 sekundy.  

  Peugeot chystá nový hatchback 308. Inspirací je Hybrid. Cena ještě není stanovena!
   

   

  Nová verze s velkou pravděpodobností nenabídne takovou porci výkonu, hybridní pohonné ústrojí by si však ponechat mohla. A rozhodně by měla být hodně rychlá.

   

  Konkurovat totiž chce například Fordu Focus RS, který z klidu na stovku akceleruje za 4,7 sekundy a jehož přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,3 litru poskytuje 350 koňských sil.

   

  Aktuální nejrychlejší Peugeot 308 - tedy GTi - pohání turbodmychadlem dopovaná šestnáctistovka o výkonu 270 koní. Sprint na stovku vůz zvládne za šest vteřin.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...