Pondělí 28. května 2018
svátek má Vilém, zítra Maxmilián a Maxim

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DALŠÍ PROBLÉMY

  Další skandál s emisemi? Teď vyšetřují i Audi!

  14.11.2016 00:00 / auto google+ twitter facebook

  Vypadá to na další emisní skandál. Tentokrát ne u Volkswagenu, ale u Audi! Americká agentura pro ochranu životního prostředí začala vyšetřovat německou automobilku kvůli možným manipulacím s měřením emisí oxidu uhličitého.

  Audi Q5 lupa
  Audi Q5 může být jedním z modelů s problémem s emisemi! | Audi

  Jak informuje německý nedělník Bild am Sonntag, některé vozy Audi měly mít vyšší emise při běžném provozu. Jedná o typy A6, A8 a Q5.

   

  „Tato otázka je známa EPA od července,“ uvedla automobilka. Zjistila neshody u testování vozidel vybavených třílitrovým vznětovým motorem, vyráběným společností Audi a využívaným i ve vozidlech Porsche a VW. Automobilka je přesvědčena, že program dynamické změny, jak je označován, neporušuje žádná ustanovení.  

  Americká agentura pro ochranu životního prostředí začala vyšetřovat automobilku Audi.
   

   

  Kalifornský úřad pro čistotu ovzduší CARB objevil v létě ve vozech Audi s automatickou převodovkou nový software, který manipulace s měřením emisí oxidu uhličitého umožňuje. Podle CARB se emise oxidu uhelnatého sníží, pokud se neotáčí volantem. Podle listu The Wall Street Journal běží motor při emisních testech při nízkých otáčkách, jaké se při normálním provozu neobjevují, dokud se volant netočí o 15 stupňů.

   

  EPA míní příští týden hovořit s vysokými představiteli německého koncernu VW. Podle agentury Reuters, která mluvila se dvěma americkými představili, se chtějí dotázat především na to, zda se problém netýká i vozidel s automatickou převodovkou poháněných benzínovými motory.

   

  Vyšetřování nesouvisí s loňským emisním skandálem motorů koncernu Volkswagen, jehož je Audi součástí. Ten se týkal emisí oxidů dusíku.

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: emise, Audi
  Komentáře ke článku
  loading...