Pondělí 28. května 2018
svátek má Vilém, zítra Maxmilián a Maxim

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  LEVNĚJŠÍ NÁKUP

  Slováci dostanou příspěvek na koupi elektromobilu nebo hybridu

  11.11.2016 09:56 / auto google+ twitter facebook

  Nákup nových elektromobilů a hybridních vozidel bude dotovat obyvatelům sousední Slovensko. Na tento účel stát a tamní svaz automobilového průmyslu vyčlenily dohromady více než 5,2 milionu eur, ted přes 140 milionů korun.

  Hybrid lupa
  Slováci dostanou příspěvek na nákup ekologických aut! | Archiv

  Jak informovalo slovenské ministerstvo hospodářství, dotační program začíná už nyní a o finanční příspěvek se mohou ucházet občané, podnikatelé i města a obce. 

   


  Dotace na nový automobil pouze s elektrickým pohonem dosáhne 5 000 eur, u hybridů to bude 3 000 eur. Přímo při koupi dostane zájemce jen část příspěvku, zbytek mu bude vyplacen v průběhu dalších dvou let od registrace vozu.  

  Slováci získají od státu podporu na elektromobil nebo hybridní vozidlo!
   

   


  "Je to první vážný a konkrétní krok na podporu elektromobility na Slovensku. Inspirovali jsme se známým projektem šrotovného a chceme dostat na naše silnice více elektromobilů, aby jejich počet dosáhl potřebné kritické hranice. Naším cílem je pomoci změnit módní trend v každodenní realitu," uvedl k projektu slovenský ministr hospodářství Peter Žiga.

   


  Základní podmínkou získání dotace bude, aby zájemce koupil nový automobil prodávaný na Slovensku ve verzi plug-in, tedy s baterií nabíjenou ze zásuvky. O příspěvek bude možné požádat přímo u prodejce. Projekt se týká osobních a malých nákladních automobilů.

   

  Na pětimilionovém Slovensku je v současnosti registrovaných jen tisíc elektromobilů a plug-in hybridů. Podle ministerstva překážkou rozšíření těchto typů vozů je jejich vysoká cena a některá technologická omezení, jako například dojezd.

   

  V České republice ministerstvo životního prostředí rozdělí 100 milionů korun na dotacích pro obce a kraje na nákup vozidel s alternativním pohonem. U elektromobilů bude podpora pro osobní auta do 3,5 tuny činit 220 000 Kč, u plug-in hybridů 200 000 Kč a u vozů na CNG 50 000 Kč.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...