Pondělí 28. května 2018
svátek má Vilém, zítra Maxmilián a Maxim

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÁ NOVINKA

  Škoda Auto přejmenovala Kvasiny kvůli Kodiaqu!

  19.10.2016 09:59 / auto google+ twitter facebook

  Automobilka Škoda Auto v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu svého prvního velkého SUV jménem Kodiaq. Na jeden den dokonce “přejmenovala“ obec stylově – Quasiny!

  Škoda Quasiny lupa
  Škoda Auto přejmenovala Kvasiny na Quasiny, na jediný den! | Škoda Auto

  Nový Kodiaq, který v Německu nedávno slavnostně odhalil i Karel Gott, přijde na trh v únoru příštího roku. Objednávky na nový Kodiaq prodejci Škody přijímají od začátku října, základní cena vozu je 677 900 korun.

   

  „Kodiaq nabízí při délce 4,7 metru a šířce 1,9 metru zavazadlový prostor se základním objemem 720 litrů a díky volitelné třetí řadě sedadel jako první Škoda nabízí až sedm míst k sezení. Na výběr na českém trhu jsou čtyři motory (dva spalují benzín, dva naftu) s výkony od 150 do 190 koní (110 a 140 kW),“ říká Škoda Auto.  

  V únoru příštího roku by se první kusy Škody Kodiaq mohly dostat ke svým zákazníkům!
   

   

  V Číně, která je pro Škodu Auto největším trhem, firma se zahájením výroby počítá ve druhém čtvrtletí příštího roku. Později by se měla objevit také verze se siluetou připomínající kupé. K dispozici bude určitě pro čínský trh, ale automobilka zvažuje i nasazení v Evropě.

   

  Škoda pak v souvislosti se zahájením výroby nového SUV na jeden den přejmenovala Kvasiny na Qasiny. Automobilka tím navázala na mezinárodní komunikační kampaň - v květnu byl totiž aljašský ostrov Kodiak, na němž žije medvěd kodiak, který dal automobilové novince jméno, na jeden den přejmenován na Kodiaq.

   

  V příštích letech také vzroste výrobní kapacita závodu až na 280 000 vozů ročně, loni výroba dosáhla 142 000 vozů. 

   

  Škoda loni vyrobila přes jeden milion vozů. V Česku má tři závody. Vyrábí také v Číně, Rusku, na Slovensku, v Indii, na Ukrajině a v Kazachstánu. Celkem zaměstnává 26 600 lidí. Za letošní rok Škoda očekává rekordní počet prodaných vozů i rekordní finanční výsledky.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...