Pátek 23. února 2018
svátek má Svatopluk, zítra Matěj
  Lada Niva Bronto

  Tohle je auto pro radikální hipstery, nebo také do pořádného terénu.

  08.01.2016 10:05 / auto google+ twitter facebook

  Po celém světě existuje nepřeberné množství různých verzí Lady Niva. Ano, to je ta sovětská legenda, která se vyrábí celou řadu desetiletí a která je pořád v podstatě stejná.

  Lada Niva Bronto lupa
  A vy jste si mysleli, že jediné auto, kterého se ostatní řidiči bojí, je Hummer... | Bronto

  Společnost Bronto ovšem staví něco, čemu se jen tak nějaká upravená Lada Niva nevyrovná. Staví totiž monster truck. 

   

  Bronto vezme karoserii Lady Niva a postaví ji na samostatný rám. Ten je osazen pořádnými nápravami z UAZů a vše je korunováno obrovitými pneumatikami.

  Sovětská legenda, která se vyrábí celou řadu desetiletí je auto pro radikální hipstery.
  Výsledek může jezdit v podstatě všude, jenom si k nástupu budete muset asi vzít žebřík. 

   

  Zájemci si dokonce mohou vybrat mezi různými verzemi. Třídveřové provedení je základem, sáhnout lze také po větší pětidveřové alternativě, po něčem, co má být užitková dodávka a samozřejmě Bronto myslelo také na hasiče nebo záchranáře. V příplatkové výbavě pak najdete třeba i vozík se stejně obrovskými pneumatikami. 

   

  Lada 4x4 Marsh, jak se tohle monstrum oficiálně jmenuje, má ale pořád ten stejný sériový motor, takže se o pohon tohoto kolosu stará benzinový čtyřválec o objemu 1,7 litru, který vyprodukuje pouze 80 koní. Že bude mít s tím vším dost práce, to je jasné a dokazuje to spotřeba. V terénu to je zhruba 19 litrů. Mimochodem standardní nádrž má 42 litrů, takže to na moc velký dojezd nevypadá. Naštěstí si v příplatcích můžete vybrat i přídavné nádrže o objemu 2x 70 litrů.

  nov | bleskove.cz

  Témata: auto, moto
  Komentáře ke článku
  loading...