Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  TRAGICKÁ SMRT

  První oběť autopilota na silnici: Tesla má problém!

  02.07.2016 12:00 / auto google+ twitter facebook

  Americká automobilka Tesla, která se zaměřuje na výrobu elektromobilů, má problém. Americké úřady totiž informovaly, že při tragické nehodě zahynul řidič Tesly právě v době, kdy bylo auto v módu autopilota.

  Joshua Brown lupa
  Joshua Brown | Archiv

  Obětí nehody se stal 40letý Joshua Brown, který řídil Teslu Model S. Při nehodě jeho auto narazilo do návěsu nákladního auta.

   

  Podle Tesly výsledky testů dokazují, že autopilot je mnohem bezpečnější než lidský jezdec.
    

  Nehoda se stala již v květnu na Floridě. Auto narazilo do návěsu prošlo pod návěs, prorazilo dva ploty až ho po 30 metrech zastavil sloupek, do kterého narazilo. Americké úřady už nařídily prověřit autopilota v 25 000 modelech S. Podle úřadů se nehoda stala, když byla Tesla v módu autopilota a nákladní auto před ním náhle odbočilo doleva. "Ani řidič a ani autopilot si proti jasnému slunečnímu světlu nevšimli bílého návěsu nákladního auta. Takže nebyly aktivovány brzdy," uvádí ve svém prohlášení Tesla.
   

   

  Ta upozorňuje na to, že při aktivaci autopilota jsou řidiči upozorněni na to, že systém je stále ve vývoji. Proto musí mít ruce stále na volantu a sledovat, co se děje kolem nich. Podle Tesly výsledky testů dokazují, že autopilot je mnohem bezpečnější než lidský jezdec.

  Max | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...