Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  TESLA LŽE!

  Tesla Model S není vůbec ekologická. Tady je důkaz!

  24.03.2016 00:00 / auto google+ twitter facebook

  V Norsku do toho jdou naplno, za pár let se zde mají prodávat pouze elektromobily a všechno tak bude fajn. Jenže typický současný elektromobil v podobě Tesly Model S vlastně není vůbec ekologický. 

  Tesla lupa
  Tesla není tak ekologická, jak jsme si mysleli. | Tesla

  Jistý zákazník ze Singapuru zažil nepříjemné překvapení. Pořídil si Teslu Model S, a protože ta se v Singapuru oficiálně neprodává, musel ji dovézt a poslat na homologační proces. Tento proces zahrnuje také měření emisí a podle jeho výsledku dostanete buď slevu, nebo naopak daň. Podle toho, jak velkou ekologickou zátěž takové auto představuje. Všichni teď očekávají, že onen zákazník dostal obrovskou slevu, vždyť si koupil elektromobil. Co může být ekologičtějšího. Jenže tady nejsme v Norsku.

   

  Snad si i evropské úřady vezmou tento případ k srdci. Dotováním elektromobilů, tedy alespoň ne tak velkých a rychlých jako Tesla Model S, se zelenější budoucnosti spíše nedočkáme.
   

  Výsledek majitele určitě šokoval, protože úřady zjistily u Tesly Model S emisní zátěž odpovídající produkci 222 gramů CO2 na kilometr jízdy, a proto bylo potřeba uhradit daň ve výši necelých 270 tisíc korun. Myslíte si, že to je nesmysl? Tak to se mýlíte. Ono nekonečné dotování elektrických aut je krásné, ale i tato auta na něco jezdí. Úřady v Singapuru udělaly pouze to, že změřily spotřebu elektrické energie u Tesly Model S a podle norem výsledek přepočítaly na hodnotu produkce emisí. Tesla samotná sice nic neprodukuje, ale potřebuje elektřinu a její výroba také představuje zátěž pro životní prostředí. Vlastně je to celé velmi logické.

   

  Opravdu by bylo hodně užitečné, kdyby stejně postupovaly úřady všude na světě. Ano, je fajn, když ve městech jezdí elektrická auta, ale pokud se chceme bavit o výhodách, tak nehovoříme o bezemisním provozu, ale o MÍSTNĚ-bezemisním provozu. Je hodně pošetilé myslet si, že se elektromobil  automaticky rovná vysoké ekologii. Nedá se nic dělat, Tesla Model S je velmi výkonná, velká a díky armádě baterek také těžká, a tak jako každé jiné velké, těžké a rychlé auto nehorázně „žere“. V tomto případě nikoliv benzin, ale elektrickou energii. 

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...