Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Lada Vesta

  Takhle brutální Ladu svět neviděl: Vyrábět se ale nebude!

  29.02.2016 00:00 / auto google+ twitter facebook

  Ruská Lada jde v poslední době hodně nahoru. Takhle brutální verze modelu Vesta se ale asi jen tak nedočkáme, i když by to bylo dost zajímavé.

  Lada Vesta lupa
  Nová Lada Vesta. | Boris Podyatov

  Lada Vesta je jeden z nejnovějších ruských modelů, který po dlouhé době také oficiálně míří do západní Evropy. Vrchní designér z Togliatti, Boris Podyatov, se nedávno zasnil a stvořil vizualizace toho, jak by tento automobil mohl vypadat v případě, že by ho Lada podrobila svému vlastnímu továrnímu tuningu. 

   

  To, co vidíte na obrázcích, nejsou reálná auta, ale pouze počítačové vizualizace. I když vypadají hodně atraktivně i reálně.
   

  Podyatov udělal dvě provedení. Menší tuning je decentnější a hlavně ho ruský designér navrhl tak, aby se případná přestavba vešla do 1 200 euro. U ostřejší verze, kterou si pracovně pojmenoval jednoduše jako RS, popustil uzdu své fantazii více. Auto vypadá, jako kdyby si odskočilo ze seriálu WTCC. Vesta dostala podstatně širší rozchod kol, obrovská křídla, přepracovaný podvozek a tak dále.

   

  Sám Podyatov přiznává, že se tohle do nabídky Lady jen tak nedostane, ale to neznamená, že musíte házet flintu do žita. Je totiž klidně docela dobře možné, že se časem objeví nějaký soukromý úpravce, který převede tyto návrhy do reality. V Rusku by o takové Vesty mohl být zájem. I když by to pro tamní silnice asi nebylo úplně nejvhodnější auto.

  ste | bleskove.cz

  Témata: auto, Lada, Rusko, Lada Vesta
  Komentáře ke článku
  loading...