Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  NOVÝ PEUGEOT

  Peugeot 508 SW bude jedním z největších taháků letošního pařížského autosalonu

  28.07.2018 18:00 / auto google+ twitter facebook

  Značka Peugeot nedávno odhalila svou novou vlajkovou loď: fastback Peugeot 508. Novinka vzbudila obrovský ohlas u novinářů i veřejnosti. Z Ženevy, kde proběhlo první oficiální představení, si tak nový model odvezl ocenění „Nejlepší vůz ženevského autosalonu“ v kategorii sériové vozy.

  Peugeot 508 SW bude nepochybně hvězdou pařížského autosalonu lupa
  Peugeot 508 SW bude nepochybně hvězdou pařížského autosalonu | Peugeot

  Z fastbacku 508 vychází  verze SW, a ta se ukáže na pařížské přehlídce automobilových novinek začátkem října. Je možné, že tato premiéra svou důležitostí dokonce předčí tu ženevskou. U předchozí generace modelu Peugeot 508 totiž verze SW na evropském trhu šlapala na paty sedanu a v České republice s takřka 80% podílem vyloženě dominovala.

   

  Nový model 508 v provedení SW neboli kombi je z hlediska designu stejně radikální jako fastback. Má nízkou lehce sportovní siluetu, působí tedy velice dynamicky a současně elegantně. Zároveň ale splňuje kritéria, pro která zákazníci volí vozy typu kombi, zejména praktičnost z hlediska prostornosti, objemu a přístupu do zavazadlového prostoru.

    

  Fastback modelu Peugeot 508 bude na velkou novinkou pařížského autosalonu
   

  V interiéru vozu najdete kabinu Peugeot i-Cockpit® nejnovější generace. Toto uspořádání vnitřního prostoru už známe z ostatních modelů Peugeot. Ostatně značka prodala už 4 miliony vozů s i-Cockpitem. Čím chce ale zaujmout toto řešení u nového krále modelové řady? Najdete zde například kompaktní volant potažený jemnou perforovanou kůží, materiály karbonového vzhledu, přírodní či exotické dřevo, ovladač osmistupňové automatické převodovky zabudovaný do středové konzoly, matný chrom ve dveřních panelech, praktické a elegantní klávesy pro přímý přístup k ovládání funkcí jako rádio, klimatizace, telefon atd.

   

  Designově se vůz rozhodně povedl, a to jak zvenku tak zevnitř. Pojďme se ale věnovat tomu, čím se chce prosadit mezi konkurenty kategorie kombi, a to jsou charakteristiky jako praktičnost, prostornost a modularita. Klienti tohoto segmentu kladou důraz na objemný zavazadlový prostor. U Peugeotu 508 SW má zavazadelník velmi jednoduché tvary, takže ho lze naplno využít. Jeho objem činí 530 litrů pod krytem. Přístup do kufru usnadňuje motorizované víko s hands free otvíráním. Nakládání a převoz zavazadel usnadňují nerezový práh, hliníkové kolejničky a síť k zachycení nákladu. Sklopíte-li zadní, sedadla objem zavazadlového prostoru dosáhne až 1780 litrů.

   

  Verze fastback, která na ženevském autosalonu nadchla celý motoristický svět, poskytla verzi SW všechny své přednosti v podobě nejnovějších technologií (včetně v segmentu unikátního systému nočního vidění) a kompletní nabídku benzínových a dieselových motorizací poslední generace. Nový Peugeot 508 SW má tedy vše potřebné k tomu, aby svedl i ty nejnáročnější klienty segmentu D. Poprvé „naživo“ ho můžete spatřit v říjnu na pařížském autosalonu, na český trh dorazí začátkem příštího roku.

  Max | bleskove.cz

  Témata: Peugeot
  Komentáře ke článku
  loading...