Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  PLÁNOVANÁ NOVINKA

  Stát upozorní vlastníka auta na konec platnosti technické prohlídky

  27.05.2018 05:00 / auto google+ twitter facebook

  ODS chce prosadit, aby stát automaticky informoval vlastníky vozidel, kteří mají zřízenou datovou schránku, o končící platnosti technické prohlídky.

  Patříte-li mezi milovníky automobilové historie, rozhodně si tuto akci nenechte ujít lupa
  Ilustrační foto | Archiv

  Poslanec Martin Kupka podal pozměňovací návrh na doplnění zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích. Do zákona by měl přibýt odstavec, který by zajistil, že stát bude automaticky informovat vlastníky vozidel, kteří mají zřízenou datovou schránku, o končící platnosti technické prohlídky.  

  Státní informační systémy u nás nemají zrovna dobrou pověst, protože mnoho z nich sice usnadňuje práci úředníkům, ale občanům naopak přidělává starosti.
   

  Státní informační systémy u nás nemají zrovna dobrou pověst, protože mnoho z nich sice usnadňuje práci úředníkům, ale občanům naopak přidělává starosti. My chceme tento trend obracet, aby byly elektronické služby snadno dostupné a přínosné i pro občany. V tomto případě jde navíc o využití systému datových schránek, který již existuje, a zasílat se má údaj, který stát nemusí nijak zjišťovat, protože ho dávno má. Jedná se o užitečné a zároveň jednoduché opatření, které nebude pro stát nijak finančně náročné,“ říká Martin Kupka.

  Každý vlastník motorového vozidla ví, jak snadné je zapomenout na termín, do kdy musí vozidlo znovu projít technickou prohlídkou. Včasná informovanost ze strany státu tak může nejen zabránit případné pokutě a dalším komplikacím za jízdu bez platné prohlídky, ale především může přispět k větší bezpečnosti silničního provozu, protože technická prohlídka může odhalit špatný stav vozidla nebo některých jeho součástí.

  Fakticky je podaný návrh pozměňovacím návrhem ke sněmovnímu tisku 51, kterým vláda navrhuje rozsáhlou úpravu zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích a o změně zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla). Návrh do českého právního řádu promítá požadavky tří různých směrnic EU, které se problematiky dotýkají.

  Je jasné, že datovou schránku si zatím zřídila jen malá část občanů, takže výhody včasné informovanosti o končící lhůtě ocení především firmy a další právnické osoby. Pro fyzické osoby to ale může být další důvod, proč si zdarma zřídit datovou schránku a ušetřit i do budoucna spoustu času a využívat další elektronické služby státu,“ dodává Martin Kupka.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...