Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  TVRDŠÍ TRESTY

  Na řidiče se chystá nový bodový systém

  22.05.2018 11:00 / auto google+ twitter facebook

  Na silnicích přibývá nehod, mrtvých a zraněných. Na neukázněné motoristy chystá vláda nový bodový systém. Jeho návrh prošel už loni připomínkovým řízením, do Parlamentu se ale stále ještě nedostal.

  Autonehoda lupa
  Kvůli agresivním řidičům často bourají i ti slušní | Policie ČR

  Ministr dopravy v demisi Dan Ťok (za ANO) letos v lednu oznámil, že chce oprášit už hotový návrh, který spadl pod stůl před loňskými parlamentními volbami, a předložit jej jako poslanecký, aby byl průchodnější. Zatím se tak ale nestalo.  

  Návrh je hotový, ale uvedení do praxe je v nedohlednu
   

  Z návrhu vyplývá, že místo dosavadní sedmibodové stupnice se přestupky podle závažnosti mají rozdělit do tří kategorií s šesti, čtyřmi nebo dvěma udělovanými body. "Například za jízdu na červenou či překročení rychlostního limitu o padesát kilometrů v hodině má být šest místo dosavadních pěti bodů. Pokud by se řidič takového přestupku dopustil v průběhu roku dvakrát, přišel by automaticky na dvanáct měsíců o řidičský průkaz. Platit tedy má princip dvakrát – a dost," vysvětlil web Novinky.cz.


  Blokové pokuty pro nejzávažnější přestupky chce ministerstvo stanovit pevně. Pokutu 5000 korun by tak měl řidič zaplatit například za překročení rychlosti v obci o 40 km/h nebo mimo obec o 50 km/h či za průjezd křižovatkou na červenou.

   

  Novinkou je také navyšování sazeb na dvojnásobek, pokud bude spácháním přestupku způsobena dopravní nehoda. Nejvyšší možná výše pokuty však má být omezena na 100 tisíc korun. A pokud by řidič způsobil nehodu se závažnými zdravotními následky, má ho kromě toho čekat zákaz řízení až na tři roky.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...