Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  KOREJCI ŠOKUJÍ SVĚT

  Hyundai bude mít vlastní gran tourismo

  03.04.2018 14:35 / auto google+ twitter facebook

  Pohrávání si s myšlenkou elektrického gran tourisma v podání luxusní divize koncernu Hyundai-Kia začíná nabírat reálných rozměrů. V New Yorku byl předveden koncept Genesis Essentia a stojí za to!

  Genesis Essentia lupa
  Genesis Essentia | archiv

  Už to není jen o značkách Hyundai a Kia, od roku 2015 je součástí koncernu i Genesis, který se zaměřuje na luxusní auta. Do Evropy sice doposud nenakoukl, ovšem v jiných koutech světa postupně expanduje. Nebojí se evidentně ničeho, na právě probíhajícím newyorském autosalonu totiž vyrukoval s konceptem gran tourisma a nemá to být jen výkřik do tmy. Má se jednat o konkrétní vizi budoucího výkonu a techniky Genesisu. To by nikomu určitě nevadilo, protože Genesis Essentia je opravdovým skvostem.

   

  Před jezdcem je osmipalcový digitální přístrojový panel, který doplňuje další obrazovka rozkládající se přes celou šířku palubní desky.
   


  Na první pohledu tu dostává přednost elegance před agresivní vizáží. Dlouhá kapota a vzad usazená kabina, tedy typická silueta pro gran turisima, tu však samozřejmě nechybí. Vpředu najdeme charakteristickou masku, která je navržena pro zajištění maximální aerodynamiky. Kapota je částečně průhledná, světla jsou superúzká a eleganci podtrhuje kombinace šedého laku a bronzových detailů.


  Vnitřek je přísně minimalistický a zdůrazňující vztah řidiče a stroje. Před jezdcem je osmipalcový digitální přístrojový panel, který doplňuje další obrazovka rozkládající se přes celou šířku palubní desky. Celou parádu pak můžete sledovat z luxusních retro sedaček. Stroj je poháněn blíže nespecifikovanými elektromotory, které ale mají pořádnou sílu. Výrobce totiž tvrdí, že z 0-96 km/h zrychlí za rovné tři sekundy. Jako pomyslná třešnička na dortu je pak inteligentní hlasové ovládání, které umí s pomocí umělé inteligence komunikovat s řidičem.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: auto, Hyundai
  Komentáře ke článku
  loading...