Pondělí 28. května 2018
svátek má Vilém, zítra Maxmilián a Maxim

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  POHONNÉ HMOTY

  Benzín bude zlevňovat celý rok

  12.03.2018 11:00 / auto google+ twitter facebook

  Řidiči se však zdražování pohonných hmot obávat nemusí. Spíše to vypadá na jejich další stagnaci či mírný pokles. Podle ekonomů čeští řidiči mohou počítat s letošním víceméně celoročním zlevňováním benzínu i nafty.

  benzin lupa
  Ceny budou nadále klesat | Pixabay

  Pokles cen pohonných hmot v České republice se v prvním a druhém březnovém týdnu zastavil.  Na únorový citelný propad vývoj cen benzínu ani nafty tedy nenavázal. Cena ropy na světových trzích totiž v uplynulých dnech mírně zdražila. "Řidiči se však zdražování pohonných hmot obávat nemusí. Spíše to vypadá na jejich další stagnaci či mírný pokles," domnívá se ekonom Lukáš Kovanda. Síla poptávky a nabídky ropy je na světovém trhu zatím vyrovnaná.  

  Pokračuje i posilování koruny vůči dolaru
   

  Denní produkce Spojených států letos předčí produkci Saúdské Arábie a do konce roku také Ruska. "V České republice se pak od druhého kvartálu specificky přidá pokračování posilování koruny vůči dolaru, takže pohonné hmoty u českých čerpacích stanic budou mírně zlevňovat," předpokládá Kovanda. "Čeští řidiči mohou počítat s letošním víceméně celoročním zlevňováním benzínu i nafty," dodává. V nejbližší době se průměrná cena benzínuv ČR sníží ze současně úrovně 30,66 koruny za litr k úrovni 30,50 koruny za litr, zatímco průměrná cena nafty klesne z nynější hodnoty 29,75 koruny za litr k úrovni 29,60 koruny za litr.

  mak | bleskove.cz

  Témata: benzin, nafta
  Komentáře ke článku
  loading...