Středa 15. srpna 2018
svátek má Hana, zítra Jáchym

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  NELICHOTIVÁ DATA

  Čeští motoristé jsou nejméně ekologičtí!

  03.03.2018 16:00 / auto google+ twitter facebook

  Čeští řidiči jsou údajně největšími znečišťovateli ovzduší v Evropě. Hlavním důvodem je, že u nás jezdí příliš mnoho starých aut a velmi málo aut na alternativní paliva. Nejohleduplnější jsou Švédi.

  Výfuk lupa
  Čeští řidiči ekologickou stopu obvykle neřeší | Archiv

  Britská společnost EcoExperts tvrdí, že na českých silnicích jezdí příliš mnoho starých, neekologických aut. Ovzduší údajně znečišťujeme nejvíce z 25 členů Evropské unie (ve studii chybí Bulharsko, Maltaa Kypr). Důvodem je také velice nízký podíl vozidel na alternativní paliva (jen 0,7 %) a šesté nejvyšší stáří vozového parku (v průměru 14,5 roku). "Od pověsti toxických řidičů nám nepomohly ani třetí nejvyšší hodnoty znečištění vzduchu z celé Evropské unie," uvádí web iDnes.cz.  

  Nejohleduplnější jsou Švédi
   

  Kritika za neekologické vozy padla také na Polsko a na Estonsko. "Nejohleduplnějšími k životnímu prostředí jsou severské státy: 25. je Švédsko, 23. Finsko a 22. Dánsko. Důvodem je vysoký podíl aut na alternativní paliva a také nízké znečištění vzduchu," cituje iDnes.cz studii.

   

  redakce | bleskove.cz

  Témata: řidiči
  Komentáře ke článku
  loading...