Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NOVINKA 2018

  Nový Peugeot 508 je jako lví král: Výrazný vzhled nenechává nikoho chladným!

  26.02.2018 11:00 / auto google+ twitter facebook

  Nový Peugeot 508 je z úplně jiného soudku než jeho předchůdce. Je nižší a kompaktnější, zvenku působí ostřeji a propracovaněji, interiér nabízí novou verzi uspořádání kabiny Peugeot i-Cockpit® a hlavně, změnil se tvar karoserie vozu. Z čtyřdveřového sedanu přešel Peugeot 508 na kombinaci karoserií typů kupé a fastback.

  Nový PEUGEOT 508 lupa
  Peugeot 508 je vybaven motory nejnovější generace | Peugeot

  Nový design je velice atraktivní a pravděpodobně přinese čerstvý vítr do konzervativního a už po více než desetiletí stagnujícího či klesajícího segmentu D.

   

  “Nový Peugeot 508 je konečně tady,“ libuje si generální ředitel značky Peugeot Jean-Philippe Imparato. “Po úspěchu našich posledních novinek, jsme se zaměřili na naši vlajkovou loď s cílem způsobit revoluci na trhu. Uvádíme model, který se může směle rovnat těm nejlepším, a to v tomto segmentu hovoříme o nejlepších světových automobilkách!“ A první fotografie a informace, které značka Peugeot zveřejnila těsně před představením vozu na ženevském autosalonu, ukazují, že ředitel Peugeotu zřejmě nepřehání.

   

  Na trhu očekávejte Peugeot 508 ve druhé polovině roku 2018!
   

  Přední strana vozu působí impozantně až agresivně. Při pohledu z profilu jsou proporce dokonale vyvážené. Linie střechy je nízko posazená, ladně plynulá, jak to bývá u prémiových vozů. Auto působí kompaktně, měří pouze 475 cm. Tvar dotvářejí úzké prosklené plochy odhalující bezrámové dveře. Vzadu najdeme horizontální leskle černý pás zasazený mezi trojrozměrná zadní Full LED světla. Jejich intenzita se přizpůsobuje dennímu světlu či tmě, takže barevné lví drápy světel jsou neustále vidět. Jejich vzhled se ovšem mění podle toho, díváte-li se zboku, nebo zezadu.

   

  Výrazný svalnatý vzhled vozu tak nenechává nikoho chladným. A pokud nový Peugeot 508 působí slibně zvnějšku, interiér v ohromujícím dojmu nijak nezaostává.

   

  Kabina je majestátní tak, jak se na vlajkovou loď sluší. Její design je originální a použité materiály vysoce kvalitní. A jak už jsme si u vozů Peugeot zvykli, i zde najdeme uspořádání kabiny Peugeot i-Cockpit®. U modelu 508 byla ovšem použita nejnovější verze s kompaktním volantem, HD dotykovým displejem a konfigurovatelným vyvýšeným přístrojovým panelem. Součástí nového i-Cockpitu je systém Amplify, kterým si nastavujete prostředí v kabině (parametry přehrávání hudby, intenzitu a barvy osvětlení, vůně a funkce masážních sedadel) a dále si pomocí něho volíte režim řízení (ECO/Sport/Confort/Normal).

   

  Ohromující je také škála podpůrných prvků řízení. Najdeme zde například:

  • - Systém nočního vidění, v tomto segmentu dosud nevídaný.
  • - Systém automatického nouzového brzdění poslední generace (rozpozná chodce a cyklisty, a to ve dne i v noci, do rychlosti 140 km/hod) a systém varování před srážkou.
  • - Aktivní varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu (před vjezdem na krajnici).
  • - Systém sledování bdělosti řidiče.
  • - Automatické přepínání dálkových světel.
  • - Systém rozpoznání dopravního značení s rychlostním omezením.
  • - Rozšířené rozpoznávání dopravních značek (stop, zákaz vjezdu).
  • - Adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go (s automatickou převodovkou EAT8).
  • - Systém udržování vozu v jízdním pruhu (spojený se systémem ACC Stop & Go).
  • - Aktivní systém sledování mrtvého úhlu.

   

  Nový Peugeot 508 je vybaven motory nejnovější generace PureTech a BlueHDi (všechny s technologií SCR) splňující normu Euro 6.2. Tyto pohonné jednotky produkují francouzské podniky v Trémery a Douvrinu a dodávají je do francouzské továrny v Mulhouse, kde se Peugeot 508 vyrábí. Tento model si tak vysloužit označení „Origine France Garantie“, které potvrzuje, že byl vyroben ve Francii. Na trhu ho očekávejte ve druhé polovině roku 2018. 

  Max | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...