Pondělí 16. července 2018
svátek má Luboš, zítra Martina

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NAŘÍZENÍ EU

  Řidiči pozor! V létě začnou platit nová pravidla!

  26.01.2018 09:00 / auto google+ twitter facebook

  Požadavky unijní směrnice na úpravu pravidel pro řidičské průkazy kategorie C/C1 a D/D1 již splňuje platná novela zákona o provozu na pozemních komunikacích. Ministerstvo dopravy tak už reagovalo na výtky Evropské komise.

  limuzina lupa
  Nařízení platí i pro řidiče limuzín | Pixabay

  Od letošního července budou pro některé české motoristy platit nová pravidla, která nařizuje Evropská unie. "Od července se podle zákona o provozu na pozemních komunikacích budou kategorie C a C1 vztahovat pouze na nákladní vozidla, nikoliv na vozidla určená primárně k přepravě osob. K těm bude třeba řidičské oprávnění skupiny D/D1," vysvětlilo ministerstvo dopravy. Praktický dopad této úpravy na řidiče je ale minimální. Už dnes je totiž řidičský průkaz kategorie C/C1 omezen pro řízení vozidel do 8 osob plus řidič.  

  Změny se dotknou jen některých motoristů
   

  Většina mikrobusů do osmi osob v praxi nepřesahuje 3,5 tuny, a lze je tedy řídit s řidičským průkazem typu B. Vozidla přesahující hmotnost 3,5 tuny a zároveň určená pro přepravu méně než 8 osob jsou okrajovou kategorií. "Týká se to například některých limuzín či pancéřovaných aut určených pro osobní přepravu," upřesnilo ministerstvo. 

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...