Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZMĚNY PRO MOTORISTY

  Pro řidiče platí na Slovensku přísnější pravidla

  13.01.2018 10:00 / auto google+ twitter facebook

  Na Slovensku si došlápnou na nezodpovědné řidiče. Zejména zpřísní kontroly nemocných motoristů. Nová pravidla platí také v Německu, Rakousku či Itálii.

  Autonehoda lupa
  Ilustrační foto | Archiv

  Pravidla pro řidiče-diabetiky budou na Slovensku výrazně přísnější. "Diabetik musí mít v řidičském průkazu uvedenou poznámku 500, která bude pro policistu při kontrole upozorněním, že by se měl dožadovat také zdravotního průkazu. Pokud v něm nebude doklad o návštěvě lékaře, hrozí řidiči, že k němu bude policista přistupovat, jako by neměl platný řidičský průkaz," vysvětlil za Ústřední automotoklub České republiky Igor Sirota.  

  Telefonování za volantem se výrazně prodraží
   

  Důvodem nového pravidla je hrozba hypoglykemického šoku, který může přepadnout řidiče za jízdy. „Mohou zkolabovat za volantem. Znáte i případ z Česka, kde dotyčný porazil dvě děti a odkazoval na to, že dostal záchvat,“ poukázal Sirota. Od nového roku platí přísnější pravidla pro motoristy i v dalších evropských státech. Mimo jiné začaly v Rakousku platit nejenom nalepovací, ale i elektronické dálniční známky, zároveň drasticky vzrostla pokuta za telefonování v autě v Německu a především v Itálii. 

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...