Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NOVÝ REKORD

  Češi nakoupili statisíce aut!

  07.01.2018 06:00 / auto google+ twitter facebook

  Za loňský rok se v České republice prodal rekordní počet nových aut. Vzrostly i prodeje ojetin.

  Škoda Karoq lupa
  Prodávají se zejména Škodovky | Škoda Auto

  Téměř 280 000 zcela nových osobních aut bylo v loňském roce prodáno v České republice. Podle statistik je to o 4,6 procenta více než v roce 2016. Téměř 75 procent pořídili firemní zákazníci. "Nejoblíbenější byly terénní vozy SUV s téměř čtvrtinovým podílem, následuje nižší střední třída s 21 procenty," uvádí Svaz dovozců automobilů.  

  Vítězem ankety Auto roku se stal Karoq
   

  Nejvíce, celkem 84 138 aut, prodala značka Škoda Auto, následuje Volkswagen s prodejem 26 942 vozů a Hyundai s odbytem 21 420 aut. Nejprodávanější model byla Škoda Octavia, kterou si pořídilo 27 051 motoristů, následuje Škoda Fabia (21 281) a Škoda Rapid (12 407). Další tisíce aut se prodaly v autobazarech a přes inzeráty.

   

  Škoda bodovala i v Anketě Auto roku 2018. Vítězem se v Česku stal Karoq. Nejnovější SUV mladoboleslavské značky oslovilo odbornou novinářskou porotu složenou z 35 motoristických žurnalistů, která jej zvolila jako nejlepší automobil z pětice finalistů. „Titul Auto roku 2018 v České republice podtrhuje veškeré přednosti modelu KAROQ,“ reagoval na úspěch novinky Luboš Vlček ze ŠKODA AUTO Česká republika. „Náš nejnovější přírůstek v segmentu SUV vyniká výjimečným jízdním komfortem, nabízí celou škálu moderních asistenčních systémů a dokáže tak být neustále on-line, přesto jde o typický model značky ŠKODA – prostorný variabilní vůz s vysokou spolehlivostí. Hned v prvních měsících prodeje zaznamenal velký úspěch a další nárůst objednávek registrujeme po novém roce,“ doplňuje Luboš Vlček.

  mak | bleskove.cz

  Témata: Karoq Škoda
  Komentáře ke článku
  loading...