Neděle 21. ledna 2018
svátek má Běla, zítra Slavomír
  NOVÝ REKORD

  Češi nakoupili statisíce aut!

  07.01.2018 06:00 / auto google+ twitter facebook

  Za loňský rok se v České republice prodal rekordní počet nových aut. Vzrostly i prodeje ojetin.

  Škoda Karoq lupa
  Prodávají se zejména Škodovky | Škoda Auto

  Téměř 280 000 zcela nových osobních aut bylo v loňském roce prodáno v České republice. Podle statistik je to o 4,6 procenta více než v roce 2016. Téměř 75 procent pořídili firemní zákazníci. "Nejoblíbenější byly terénní vozy SUV s téměř čtvrtinovým podílem, následuje nižší střední třída s 21 procenty," uvádí Svaz dovozců automobilů.  

  Vítězem ankety Auto roku se stal Karoq
   

  Nejvíce, celkem 84 138 aut, prodala značka Škoda Auto, následuje Volkswagen s prodejem 26 942 vozů a Hyundai s odbytem 21 420 aut. Nejprodávanější model byla Škoda Octavia, kterou si pořídilo 27 051 motoristů, následuje Škoda Fabia (21 281) a Škoda Rapid (12 407). Další tisíce aut se prodaly v autobazarech a přes inzeráty.

   

  Škoda bodovala i v Anketě Auto roku 2018. Vítězem se v Česku stal Karoq. Nejnovější SUV mladoboleslavské značky oslovilo odbornou novinářskou porotu složenou z 35 motoristických žurnalistů, která jej zvolila jako nejlepší automobil z pětice finalistů. „Titul Auto roku 2018 v České republice podtrhuje veškeré přednosti modelu KAROQ,“ reagoval na úspěch novinky Luboš Vlček ze ŠKODA AUTO Česká republika. „Náš nejnovější přírůstek v segmentu SUV vyniká výjimečným jízdním komfortem, nabízí celou škálu moderních asistenčních systémů a dokáže tak být neustále on-line, přesto jde o typický model značky ŠKODA – prostorný variabilní vůz s vysokou spolehlivostí. Hned v prvních měsících prodeje zaznamenal velký úspěch a další nárůst objednávek registrujeme po novém roce,“ doplňuje Luboš Vlček.

  mak | bleskove.cz

  Témata: Karoq Škoda
  Komentáře ke článku
  loading...