Pátek 20. července 2018
svátek má Ilja, zítra Vítězslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  STK

  Konec podvodů při měření emisí

  01.01.2018 05:05 / auto google+ twitter facebook

  Stanice měření emisí začnou od ledna pořizovat fotodokumentaci a připojí se k informačnímu systému STK. Tím se výrazně zamezí podvodům motoristů či prodejců aut.

  Emise lupa
  Ilustrační foto | Archiv

  Stanice měření emisí musí od ledna pořizovat fotodokumentaci vozidel. Snímky pak budou společně s výsledky měření online ukládat do informačního systému ministerstva dopravy. Začne tak ostrý provoz systému, který stanice testovaly už během listopadu a prosince. Podobným způsobem se už od roku 2016 dokumentuje přítomnost vozidla na stanicích technické kontroly.  

  Do informačního systému ministerstva dopravy se zatím přihlásilo přibližně 1080 stanic měření emisí
    

  „Už nebude možné, aby vozidlo dostalo záznam o úspěšné kontrole emisí, aniž by stanici ve skutečnosti navštívilo. Když neprojde měřením na jedné stanici, nemůže také tak snadno zkoušet štěstí na jiné. Protokoly měření totiž kromě fotografií obsahují i časy a dobu kontrol. Záznamy navíc není možné přepisovat,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok.

   

  Původně měly všechny stanice měření emisí pořizovat fotodokumentaci už od prosince. Informační systém ministerstva byl na spuštění stoprocentně připraven. Řadě stanic ale jejich smluvní dodavatelé nestihli včas dodat počítačové vybavení, které je potřebné k propojení s informačním systémem. Ministerstvo dopravy jim proto na začátku prosince povolilo, aby mohly do konce roku vydávat protokoly v původním režimu. Od 1. ledna však již není možné vydat platný protokol o výsledku měření emisí, pokud stanice není do systému připojena.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...