Pátek 20. července 2018
svátek má Ilja, zítra Vítězslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  MOTO UMĚNÍ

  Úžasné pneumatiky ztvárnil Jonáš Ledecký

  28.12.2017 13:00 / auto google+ twitter facebook

  Výrobce pneumatik, společnost Barum Continental, představila unikátní umělecky ztvárněné pneumatiky. Jejich barevné provedení má na svědomí kreslíř a ilustrátor Jonáš Ledecký, který pro svou sestru Ester vytvořil v minulosti například speciální závodní kombinézy nebo polep jejího vozu. Pneumatiky vznikly při příležitosti oslavy partnerství společnosti Continental s Audi Ski Teamem, jehož členům společnost dodává zimní pneumatiky.

  Pneumatika lupa
  Malíř Jonáš je ve skutečnosti mírně barvoslepý | Barum Continental

  Společnost Continental postavila Jonáše Ledeckého před úkol, který ještě nedostal. Chtěla po něm, aby malířské plátno nahradil pneumatikou. Vznikly tak dva naprosto jedinečné pláště, které využívají stejné motivy jako zimní kombinéza (a další grafika), kterou Jonáš v minulosti vytvořil pro svoji sestru, mistryni světa v paralelním a obřím paralelním slalomu na snowboardu. „Ester na nich vystupuje jako komiksová superhrdinka, postava s nadlidskými schopnostmi, která na snowboardu, podobně jako Silver Surfer, létá vesmírem,“ vysvětlil Jonáš Ledecký.  

  Ester Ledecká je zobrazena jako komiksová superhrdinka
   

  První z pneumatik, letošní zimní novinka Continental WinterContact TS 860 S, na svém běhounu nese zlato-stříbrný motiv, jenž všichni sportovní fanoušci dobře znají z Esteřiny kombinézy. Bočnice pak tvoří komiks. Najdete na nich typické zvukové efekty a dva portréty slavné snowboardistky, která se věnuje i sjezdovému lyžování. Samotný plášť pak tvoří jakýsi rám, do něhož je zasazen stylizovaný obraz Ester, jak rozjímá před startem. Vnitřek pneumatiky je stříbrný a opatřený svítícím LED páskem.

   

  Druhá z pneumatik je městský celoroční model Continental AllSeasonContact. „V jeho případě jsem se inspiroval staršími Esteřinými dresy, které byly červeno-stříbrné, a také klasickými pneumatikami s bílými bočnicemi,“ popsal své dílo Jonáš. Plášť však barevnou kombinaci otáčí, bílý je běhoun, bočnice černé s červenou grafikou, která zvýrazňuje původní reliéf s městskými motivy. Na grafice zasazené dovnitř je pak Ester letící vesmírem na snowboardu.

   

  Malba na pneumatiku neznamenala jen výtvarnou, ale i technickou výzvu. „Původně jsem chtěl na plášť malovat olejovými fixami, ale kvůli použití terpentýnu jako ředidla druhá vrstva nátěru mazala tu předchozí. Nakonec jsem musel sáhnout po akrylových barvách,“ přiblížil postup Jonáš Ledecký. Bojovat musel i se svou vrozenou barvoslepostí. „Omylem jsem si koupil zelené fixy, které jsem musel do obchodu vrátit,“ prozradil.

   

  Obě pneumatiky nejsou určeny k běžnému použití. „Jedna bude vystavena na centrále společnosti Continental Barum s.r.o. v Otrokovicích, druhá bude v průběhu ledna vydražena v dobročinné aukci,“ popsal další osud plášťů Juraj Ižvolt, šéf divize Marketing Continental Barum s.r.o.

   

  Společnost Continental zajišťuje zimní obutí vozů Audi s pohonem quattro, které během roku používají členové Audi Ski Teamu, tedy vybrané hlavní české osobnosti alpských i severských lyžařských disciplín. Nejzářivější hvězdou je Ester Ledecká, která na špičkové úrovni zvládá snowboard i lyže, čímž je na bílých svazích světovým unikátem. Vedle ní se na kvality zimních plášťů Continental mohou spolehnout i účastnice deaflympiády a slalomářka Tereza Kmochová, skicrossařka Andrea Zemanová, skokan Roman Koudelka a závodník v severské kombinaci Tomáš Portyk. Tuto sestavu doplňuje legenda Ondřej Bank, který je zároveň tváří českého Home of quattro – skiareálu Špindlerův Mlýn.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...